24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<2>>|

Z najnowszych badań „Barometr ING: Realizujemy czy snujemy” wynika, że ponad połowa Polaków uważa, że każdy z nas jest kowalem własnego losu (54%), a blisko dwie trzecie deklaruje, że woli działać niż narzekać na swój los (64%). W ślad za deklaracjami nie zawsze idą czyny, a ponad połowa z nas jako główną przeszkodę do realizacji planów wskazuje brak środków finansowych.

Rusza akcja „Dbam o skórę” w ramach której bezpłatnie można zbadać stan swojej skóry za pomocą analizatora w Metamorphosis Holistycznej Oazie Estetyki i Zdrowia w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji przed zbliżającymi się wakacjami!

Ruszyły zapisy do największego w Polsce programu kinowych lekcji Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2014-15. Mogą zgłaszać się podstawówki, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a także po raz pierwszy – przedszkola.

Gieno Mientkiewicz, Nigel Slater i Rachel Khoo będą gwiazdami czerwcowych premier Kuchni+, kanału tematycznego platformy nc+. Między innymi dzięki nim widzowie poznają proste przepisy na smaczne potrawy z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Alp i Polski.

Jak wynika z badań Uniwersytetu Łódzkiego, 70% par decyduje się na wspólne zamieszkanie bez ślubu. Sytuacji nie zmienia także program Mieszkanie dla Młodych, który podobnie jak „Rodzina na Swoim” nie faworyzuje osób, które zarejestrowały swój związek. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają z jakich rozwiązań mogą skorzystać młode małżeństwa i pary bez ślubu.

Jak zmieniamy Polskę od ‘89 roku. Transformacja ludzi, domów, muzyki i mediów.

Duży Festiwal Książki // Warszawa //14 i 15 czerwca

Centrum Kultury Wilanów wraz z partnerami serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej edycji Królewskiego Turnieju Tańców Polskich, który odbędzie się w Wilanowie w dniach 10–11 maja 2014 roku. W tym ogólnopolskim konkursie tanecznym niemal 150 par zaprezentuje m.in. oberka, kujawiaka, mazura, polkę, krakowiaka, karo mazurowe – choreografie tańców polskich we współczesnym kontekście kulturowym.

Argentyńczyk uważany jest za jednego z najwybitniejszych tenorów ostatnich lat - często porównywany do słynnej trójki: Carreras/Domingo/Pavarotti. Artysta cieszy się uznaniem w wielu krajach na całym Świecie. W 2001 roku na trzy lata objął posadę dyrygenta polskiej orkiestry Sinfonia Varsovia. W czerwcu 2014 r. artysta wraz z zaproszonymi gośćmi wystąpi w Sopockiej Operze Leśnej.

Od wielu miesięcy liczba bezrobotnych Polaków przekracza 2 mln, a stopa bezrobocia rejestrowanego oscyluje wokół 13-14 proc. Mimo to część firm, szczególnie tych z branży przemysłowej, ma poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Jak wskazują polscy przedsiębiorcy, główną przyczyną jest niedopasowanie systemu szkolnictwa do potrzeb rynku pracy.

Jak wynika z danych GUS, maleje liczba zawieranych małżeństw. Wśród czynników wpływających na taki stan rzeczy są przede wszystkim niż demograficzny oraz wysoka liczba młodych na emigracji. Nie bez znaczenia jest jednak czynnik ekonomiczny. Koszt uroczystości to często wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, aby przy organizacji weselnego przyjęcia kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Dzięki dopasowaniu skali imprezy do możliwości, można uniknąć kłopotów finansowych i rozpocząć nową drogę życia bez niepotrzebnych długów.

Strony: |<2>>| Giełda papierów wartościowych